Indoor practice!!!

04/11/2013 11:21

Indoor Practice is starting on the 8th of November (Friday) and will continue until the weather permits us to play outside again :) Feel free to join us. Everyone is welcomed.

If you have no idea where to go, meet us at 17:45 at the university main reception (newly rebuild with green chairs and small tables) at Branišovská 31.

You will need just some sports clothes and suitable shoes. You can try the game and if you like it, we will discuss you membership over a pint of beer after the practice. Not only boys are encouraged, girls are also welcomed. We would like to assemble ladies team.

You can also check our Schedule.

 

Každý pátek máme od 18:00 trénink v hale, dokud nám počasí nedovolí hrát zase venku. Každý, kdo se k nám chce přidat je vítán.

Pokud máš zájem a nevíš kam jít, stačí přijít v 17:45 na hlavní vrátnici vedle kongresové haly (ta nově předělaná vrátníce se zelenými židličkami) a někdo se tě tam ujme.

Potřebuješ jen sportovní oblečení a vhodnou obuv. Vyzkoušíš si, jak kriket vypadá, a když se ti to bude líbit, tvoje členstvá v klubu domluvíme nad půllitrem pivka. Bereme nejen kluky, holky jsou více než vítány. Chceme založit ladies team.

Můžete také sledovat náš Kalendář akcí